سفربه سرزمین اژدها

ساخت وبلاگ
چکیده : اژدهای چینی، نمادی ویژه در فرهنگ چیندر چین اژدها، نماد خوش شانسی، برکت، قدرت و نجابت است نه نماد هیو... با عنوان : سفربه سرزمین اژدها بخوانید :

ی چینی، نمادی ویژه در فرهنگ چین

در چین اژدها، نماد خوش شانسی، برکت، قدرت و نجابت است نه نماد هیولا آنگونه که در داستان ها به تصویر کشیده می شود.امپراطوران در چین باستان فرزندان اژدها خوانده می شدند و در آن دوران مردم عادی حق نداشتند چیزهایی داشته باشند که بررویشان تصویر اژدها نقش بسته باشد.اژدهای چینی بال ندارد ولی می‌تواند در آسمان پرواز کند. همچنین از دهانشان آتش نمی‌‌بارد و می‌تواند باران را فرابخواند.مردم چین عاشق حرف龙ازحروف الفبای چینی به معنای اژدها در نام های خانوادگیشان هستند.بنابر افسانه های چینی، اژدها ۹پسر دارد. جالب این که این ۹ بچه اژدها شخصیت ها و ظاهر متفاوت از یکدیگر دارند و جالب تر آنکه هر کدام از این 9 بچه اژدها بگونه ای متفاوت در زندگی مردم چین و تزیینات معماری نقش بسته است.
شانگهای یکی از مهمترین شهرهای دیدنی در چین است. بندری مملو از جمعیت که به ساختمان‌های بلند و آسمان خراش‌های فوق‌العاده معروف شده. تاجایی که به آن نیویورک شرق می‌گویند.
در شانگهای، پیاده‌روی در کنار رودخانه‌ی زیبای هانگاپو یکی از چیزهایی است که هرگز نباید از دست بدهید.

موزه شانگهای
از نمایشگاه داخل موزه شانگهای لذت ببرید. این کلکسیونی آثار فرهنگی کم‌یابی را به نمایش در آورده و بالغ بر ۱۲۰هزار اثر را درخود جای می‌دهد.

چشم پرنده
نمای چشم پرنده واقع در مرکز مالی جهانی را ببینید. پنجمین بنای مرتفع جهان با داشتن طولانی‌ترین آسانسور شیشه‌ای که نمای زیبایی از این شهر را به شما ارائه می‌دهد.

رستوران گردان برج تلوزیونی مروارید
در رستوران گردان برج تلوزیونی مروارید بنشیند و از گردش ۳۶۰درجه آن و مناظر مختلفی که برایتان می‌سازد لذت ببرید. این ساختمان جذاب ۳پایه مجزا، ۱۱کره‌ی گردان و ۱۵رصدخانه است.

تورنوروز97، بهار97، تور چین
www.maniaparvaz.com

...
نویسنده : ایمان اصلاحی بازدید : 4 تاريخ : چهارشنبه 27 دی 1396 ساعت: 16:10